5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180-181-182-183 Cevapları Andol Yayıncılık

Bu konu admin tarafından 2 sene önce açıldı, 13 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
2 sene önce

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180-181-182-183 Cevapları Andol Yayıncılı Yaşadığım Yerin Ülke Ekonomisine Katkısı

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180 Cevapları Andol Yayıncılık 

YAŞADIĞIM YERİN ÜLKE EKONOMİSİNE KATKISI

Hazırlık Çalışması

  • Kullandığımız ürünlerin hepsi ülkemizde mi üretilmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Cevap : Kullandığımız ürünlerin bir çoğu yurt dışında üretilmektedir. Bunun sebebi Yurt dışındaki fabrikaların fazla olması. Ülkemizde üreten firma sayısı yabancılara göre daha azdır. Bu yüzden ithalatımız ihracatımızdan fazladır.

Sıra Sizde: Sizce Çin’de üretilen bazı ürünlerin ülkemizde kullanılmasının sebebi nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap : Çin ‘de üretilen bir ürünün ülkemizde kullanılması Çin’in ihracatının iyi olduğunu gösterir. Çin de bir çok ürün üretilmektedir. Bu sebepten dolayı dünyanın her yerinde Çin malı ürünler karşımıza çıkmaktadır.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 183 Cevapları Andol Yayıncılık 

Sıra Sizde: Turizm ve ulaşım faaliyetlerinin ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilere katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap : Turizm sektörü bir ülkenin ekonomisini aşırı derecede etkilemektedir. Bizim ülkemizde her yaz ege ve akdeniz bölgelerinize dünyanın her tarafından turist gelmektedir. Ülkemizde bulunan sıcak deniz ve kaliteli oteller milyonlarca turisti ülkemize çeker ve ekonomimize katkıda bulunur.


 

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 175-176-177-178 Cevapları Andol Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Eyüp
Şu anda ülkemizde de birçok ürün üretilmektedir ama yeterli olmadığı için dış ülkelerden alıyoruz. Özellikle Çin' in ihracatının iyi olması nedeniyle satın aldığımız bir çok ürün Çin de üretilmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin