auto
1 Kasım 2020, 17:16
 
Forum Moderatörümod
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
136
Mesajlar
0

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180-181-182-183 Cevapları Anadol Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 7.ÜNİTE: KÜRESEL BAĞLANTILAR: YAŞADIĞIM YERİN ÜLKE EKONOMİSİNE KATKISI Cevapları

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 180 Cevapları Andol Yayıncılık

Hazırlık Çalışması

Kullandığımız ürünlerin hepsi ülkemizde mi üretilmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Kullandığımız her ürün ülkemizde üretilmemektedir. Dışarda da ithal etmekteyiz. Örnek olarak altın, petrol gibi maddeleri dışardan almaktayız.

Sizce Çin’de üretilen bazı ürünlerin ülkemizde kullanılmasının sebebi nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Çin’de üretilen ürünler maliyet olarak düşük olduğu için diğer ülkeler tarafından tercih edildiğini düşünüyorum.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 183 Cevapları Andol Yayıncılık

Araştıralım Paylaşalım

Yaşadığınız yer ve çevresinin, ülkemiz ile diğer ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerdeki önemini araştırınız. Araştırma sürecinde yaşadığınız yer ve çevresinde yapılan ekonomik faaliyetleri göz önünde bulundurunuz. Araştırmanızda görsel unsurlardan yararlanabilirsiniz. Edindiğiniz bilgileri defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Ülkemiz hem ithalatı hem de ihracatı fazladır. Yaşadığım bölge sanayisi ile gelişmiştir. Burada en fazla sanayi yönünde ihracat yapmaktayız. Bu da ülke ekonomimizin olumlu etkilenmesini göstermektedir. 

Turizm ve ulaşım faaliyetlerinin ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilere katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap:  Turizm ülkeler için çok önemlidir. Çünkü önemli gelir kaynakları olarak görülmektedir. Turizm sektörü ülke ekonomisini kalkındırmaktadır. Ulaşım sektörü de aynı şekilde ülke ekonomisini olumlu etkileyen faktörler arasındadır.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 175-176-177-178 Cevapları Anadol Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
2019-2021, Forum Eodev.
Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.