Anasayfa Fen Bilgisi Makaleler Türkçe
18 Ağustos 2019, 15:35
Mehmet
Yönetici
Konu Sayısı: 1261

5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları ADA Yayınları

5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları ADA Yayınları 1. Ünite Güneş,Dünya ve Ay – Ay’ın Yapısı Ve Özellikleri

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları ADA Yayınları

Ay’ın çok ince bir atmosferi olduğunu biliyorsunuz. Peki Ay’da canlıların yaşayabileceği ortamlar oluşturulabilir mi? Fikirlerinizi arkadaşlarınızla tartışınız.

Cevap : Ay dünyamız gibi bir şekle sahiptir. Ay aynı zamanda dünyamızın uydusu olarak görev yapmaktadır. Dünyamızda ki canlı hayatı dünya dışında hiç bir gezegende canlı yaşamı söz konusu olamaz. Dünya öyle bir konumda ve öyle özelliklere sahiptir ki canlı yaşamı için kusursuz bir ortamdır. Dünyamızın boyutu, suları, oksijen seviyesi, yer çekimi, sıcaklığı, soğukluğu ve aklımıza gele bilecek her şey canlı yaşamı için büyük bir nimettir. Ay ise dünya ile sadece şekil olarak benzerlik göstermektedir. Yer çekimi, su, sıcaklık oksijen ve diğer yaşamsal özellikleri bünyesinde barındırmaz. Bu yüzden Canlılar Ay’da asla hayatta kalamazlar.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 14-15-16 Cevapları ADA Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

bağlantı

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.