5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları ADA Yayınları

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 23 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları ADA Yayınları 1. Ünite Güneş,Dünya ve Ay – Ay’ın Yapısı Ve Özellikleri

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları ADA Yayınları

Ay’ın çok ince bir atmosferi olduğunu biliyorsunuz. Peki Ay’da canlıların yaşayabileceği ortamlar oluşturulabilir mi? Fikirlerinizi arkadaşlarınızla tartışınız.

Cevap : Ay dünyamız gibi bir şekle sahiptir. Ay aynı zamanda dünyamızın uydusu olarak görev yapmaktadır. Dünyamızda ki canlı hayatı dünya dışında hiç bir gezegende canlı yaşamı söz konusu olamaz. Dünya öyle bir konumda ve öyle özelliklere sahiptir ki canlı yaşamı için kusursuz bir ortamdır. Dünyamızın boyutu, suları, oksijen seviyesi, yer çekimi, sıcaklığı, soğukluğu ve aklımıza gele bilecek her şey canlı yaşamı için büyük bir nimettir. Ay ise dünya ile sadece şekil olarak benzerlik göstermektedir. Yer çekimi, su, sıcaklık oksijen ve diğer yaşamsal özellikleri bünyesinde barındırmaz. Bu yüzden Canlılar Ay’da asla hayatta kalamazlar.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 14-15-16 Cevapları ADA Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Incoming search terms:

  • 5 sınıf fen bilgisi kitabı cevapları
kerim
Ay'da bizim dünyamızdaki gibi canlılar yaşayamaz çünkü yaşam için gerekli olan su, yer çekimi, hava gibi maddeler ayda bulunmaz.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin