auto
24 Nisan 2019, 19:00
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları ADA Yayınları

5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları ADA Yayınları Neler Öğrendik ?

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları ADA Yayınları 

Tartışma

 • Siz de insan-çevre etkileşiminin olumlu ve olumsuz durumlarına örnekler bularak bu örnekleri sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.

Cevap : İnsanlar sosyal etkinlikler düzenler ve doğayı yeşillendirmek için fidan dikerler ve bu insan- çevre etkileşiminin olumlu durumudur. Bu ilişkinin olumsuz tarafı ise piknik alanlarında yapılan bilinçsiz davranışlardır. Çevreyi kirli bırakmak, orman yangınlarına sebebiyet vermek gibi durumlar da olumsuz duruma örnektir.

NELER ÖĞRENDİK?

 • Okulunuzun bahçesini, evinizin bulunduğu sokağı inceleyiniz. Gördüklerinizi yazınız.

Cevap : Okulumuz bahçesi rengarenk çiçekler ve büyük ağaçlar ile örtülüdür. Evimizin bulunduğu sokakta az da olsa ağaçlar vardır.

 • Çevrenizi temiz tutmak için neler yapabilirsiniz?

Cevap : Çevremizi temiz tutmak için çevremizde ki insanları bilinçlendirecek seminer ve organizasyon düzenlenebilir. Çevremize zarar vermeyi bırakmak için ilk önce insanlarımızın bilinçli bireyler olması gerekmektedir.

 • Çevre temizliğiyle ilgili bir oyun yazınız. Bu oyunu oynayınız. Aşağıdaki gibi kartlar hazırlayarak bu kartları doldurunuz.

Cevap : ( Bunu kendiniz yapınız )

 • Çevrenizi gözleyiniz. Çevrenizdeki canlılar hangi alanlarda yaşamaktadır?

Cevap : Çevremde kedi, kuş ve köpek gibi canlılar yaşamaktadır. Hepsi sokakta başlarını örtecek bir köşede yaşamaktadırlar.

 • Yaşadığımız yerler ve oyun alanları nasıl olmalıdır?

Cevap : Yaşadığımız yerler geniş ve yeşil alanlar ile dolu olmalıdır. Oyun alanları da aynı şekilde yeşillikler ile dolu olmalıdır.

 • Çevremizi temiz tutmak için neler yapmalıyız?

Cevap : Çevremizi temiz tutmak her vatandaşın ortak görevidir. Çevremizi temiz tutmak için her bireyin bilinçli birey olması gerekmektedir. 

Tamam­la­yı­nız

 • Arkadaşlarımızla pis bir sokakta oyun oynadık. Sonra, böyle rahat edemeyeceğimizi anladık ve sokağı temizlemeye başladık. Uzun bir uğraşın ardından çöpleri temizledik ve rahatça oyun oynamaya devam ettik.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Fen Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 148-149-150-151-152-153-154 Cevapları ADA Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 24 Nisan 2019 | 21:51:49
  selma

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Bende insan ve doğa ilişkisinin her zaman iyi olmasını isterim. İnsanların doğaya zarar vermesi doğada ki canlıların da yaşam alanlarını yok etmesine sebep olmaktadır. İnsanları erken yaşta bilinçlendirmek en doğrusu olur.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.