4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 67-68-69 Cevapları Semih Ofset SEK Yayınları

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 25 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 67-68-69 Cevapları Semih Ofset SEK Yayınları Kimlerden Yardım İstenir?

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 67 Semih Ofset SEK Yayınları

KİMLERDEN YARDIM İSTENİR?

Evde, okulda yardıma ihtiyacınız olunca kimlerden nasıl yardım istersiniz? Başınızdan geçen bir örnek olay ile anlatınız.

Cevap : Evde veya okulda her hangi bir arkadaş veya akrabamızdan birisi bayılınca veya bir kaza geçirince hemen 112 yi aramalıyız. 112 acil servis hattında konuştuğumuz kişiye ismimizi, bulunduğumuz yeri iyi bir şekilde tarif ederek onları bilgilendirmeliyiz.

Etkinlik:Bir trafik kazasına tanık olan Ahmet Bey, 112 Acil Yardım Merkezi görevlisine hangi bilgileri veriyor? Açıklayınız.

Cevap : Kazaya şahit olana Ahmet bey, ismini, adresi ve kazanın nasıl gerçekleştiği bilgisini vermektedir.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 68 Semih Ofset SEK Yayınları

 Etkinlik: Aşağıdaki resimlerden yararlanarak tek numara ile acil yardım merkezlerine ulaşabilmenin faydalarını açıklayınız.

Cevap : Herhangi bir acil durum sırasında bizlere yardım edecek görevlilere sadece 3 haneli rakamları tuşlayarak kolayca ulaşabilmemiz ve bizlere ulaşarak yardım etmeleri çok büyük bir kolaylık. Acil durum daha fazla ilerlemeden ve büyümeden yardıma geliyorlar çünkü.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 69 Semih Ofset SEK Yayınları

Etkinlik: 112 Acil Yardım Merkezinin gereksiz yere aranması veya yanlış bilgi verilmesi nelere sebep olabilir? Aşağıdaki resimden yararlanarak tartışınız.

Cevap : 112 acil servisi şaka veya gereksiz yere arayarak meşgul eden insanlar o sırada gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanların hayatlarını riske atarlar. Bu sorumsuzca ve kötü bir davranıştır.

DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

1. Acil durumlarda yardım istemek için hangi numaralar aranmalıdır?

Cevap : Acil durumlarda duruma göre farklı numaralar aranmalıdır. 112 Acil servis, 155 Polis ve 110 itfaiye gibi ekipleri arayabiliriz.

2. 112 Acil Yardım Merkezi gereksiz yere aranarak meşgul edilirse nelere sebep olabilir? Açıklayınız.

Cevap :Böyle durumlarda gerçekten acil servis ekibine ihtiyacı olan kişiler geç gelindiği için zarar göre bilir ve hayatları riske girebilir.


 

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 64-65-66 Cevapları Semih Ofset SEK Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Esra Acar
Okulda acil bir durum olursa ilk olarak yanımızdaki arkadaşlarımız bize yardım edeceği için yaşımız kaç olursa olsun ilk yardım hakkında bişeyler biliyor olmamız gerekiyor.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin