4. Sınıf Sosyal Bilgiler 193-194-195 Cevapları TUNA Yayınları

Bu konu admin tarafından 2 sene önce açıldı, 23 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
2 sene önce

4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı 193-194-195 Cevapları Tuna yayınları Dünya Farklılıklarla Güzel

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 193 Cevapları Tuna yayınları

DÜNYA FARKLILIKLARLA GÜZEL

Soru: Ülkeler arasındaki kültürel farklılıklar içinde size en ilginç geleni hangisidir?

Cevap : Bence ülkeler arası kültürel farklılıklardan en ilginci Japonya’da ki insanların teşekkür amaçlı olarak boyun eğmesidir. Bu bana her zaman ilginç gelmiştir. bizim ülkemizde böyle bir şey gerçekleşse kimseler anlam veremez. Bir başka ilginç farklılık ise Kutuplarda veya çok soğuk topraklarda insanların buzdan evlerde yaşaması.

Soru: Geleneksel Türk kıyafetleri ile diğer ülkelerin kıyafetleri arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

Cevap  :  Geleneksel kıyafetlerimiz her şehir ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi her yörenin insanın kültürü, müziği ve yemeği farklılık gösterdiği gibi kıyafetlerinin de göstermesidir. Her yörenin kendine has şekilli ve renkli kıyafetleri vardır.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 194 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Yukarıda anlatılan yemek kültürleri ile ülkemizdeki yemek kültürü arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

Cevap : Hint yemek kültüründe insanlar sağ elleri ile yemek yiyorlar bu adet bizim kültürümüzde de vardır. Bunun dışında ki her hangi bir benzerlik yoktur. Aksine aşırı derece de farklılıklar vardır.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Ülkemizde insanların birbirine saygı göstermek için yaptıkları hareketler ve söyledikleri sözlere hangi örnekleri verebilirsiniz?

Cevap : İnsanlar her zaman bir birine karşı saygılı ve sevgi dolu olmalıdır. Günlük yaşamımızda bir birimize saygı gösterdiğimizi ifade etmek için kullandığımız kelimeler şunlardır ; Teşekkür ederim, Rica ederim, yine beklerim, hoşça kalın gibi kelimeler saygı göstermek için söylediğimiz sözlerdir.

Soru :insanlar farklı kültürlere neden saygı göstermelidir?

Cevap :   Dünya üzerinde bir çok farklı din, dil ve milletten insanlar yaşamaktadır. Dünya tüm insanların ortak malı olduğundan dolayı tüm insanlar bir birlerinin kültür ve yaşantılarına saygı göstermek zorundadır. Bir topluluğun gelenek ve görenekleri bizlere hitap etmeye bilir veya hoşumuza gitmeye bilir ama her zaman saygı duymak zorundayız.


 

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler 188-189-190-191-192 Cevapları TUNA Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

tevfik
Ülkemizde ki yemeklerin diğer ülkelerin yemeklerine göre daha güzel olduğunu birkez daha anladım. Diğer ülkelerin yemekleri sanki daha sade ve daha tatsız gibi görünüyor. Bizim ülkemizin her bir köşesinde farklı mutfaklar mevcut. Her yöreye ait yüzlerce yemek ve tatlı var. Ülke olarak bu konuda çok şanslıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin