16 Nisan 2019, 10:41
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1261
Mesajlar
0

4. Sınıf Sosyal Bilgiler 163-164-165-166 Cevapları TUNA Yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 163-164-165-166 Cevapları Tuna yayınları Eğitsel ve Sosyal Etkinliklere Katılıyorum

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Tuna yayınları

EĞİTSEL VE SOSYAL ETKİNLİKLERE KATILIYORUM

Soru: Bugüne kadar okulunuzda hangi eğitsel ve sosyal etkinliklere katıldınız?

Cevap : Okulda bir çok eğitsel faaliyet yapılmaktadır. Ben ve arkadaşlarım bu eğitsel faaliyetlerin bir çoğuna katılıyoruz. Bu eğitsel faaliyetlerden birisi okul bahçemizi yeşillendirmektir.  Okulumuzda çiçek ve ağacın olmadığı boş topraklara fidan ve çiçek ekerek okulumuzu görüntü bakımından zenginleştiriyoruz. Bunun dışında okul dışında kalan duvarları el işleri iyi olan arkadaşlar ile boya ile süsleyerek görünümünü değiştirmekteyiz.

Soru: Okulunuzda hangi eğitsel ve sosyal etkinlikler yapılıyor?

Cevap :  Okulumuzda çevreyi yeşillendirme, okul duvarlarını renklendirme, matematik turnuvaları gibi bir çok eğitsel faaliyetler gerçekleştirmektedir.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 164 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Okulunuzda üreten çocuk topluluğuna benzer başka hangi toplulukların kurulmasını isterdiniz?

Cevap : Okulunuzda üreten çocuk topluluğuna benzer bir çok farklı topluluk kurabiliriz. Buna spora teşvik topluluğu diyebiliriz. Okulda sporla arası olmayan arkadaşları seçerek çeşitli sporlara yöneltebilir ve kişisel gelişimlerine katı sağlamış olurduk.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Kardeş okul uygulaması öğrencilerde hangi değerlerin ve becerilerin gelişmesine yardımcı olabilir? Neden?

Cevap :  Kardeş okul uygulaması öğrencilere gelişimleri bakımından bir çok katkı sağlamaktadır. Onların bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunması iki okulun bir çok alanda daha da ilerlemesi ve gelişimi sağlanmış olur.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 166 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Okulunuzda Okuma Çemberi Topluluğu kurarak faaliyette bulunmak ister misiniz? Neden?

Cevap :  Okulumuzda Okuma Çemberi Topluluğu kurarak faaliyette bulunmak isterdim. Çünkü okulda gruplar halinde kitap okumak ben ve arkadaşlarımın kelime hazinesinin gelişmesine, hızlı okumamıza katkıda bulunmasına ve boş vakitlerimizi dolu dolu geçirmemizi sağlar.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler 157-158-159-160-161-162 Cevapları TUNA Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 09 Haziran 2019 | 18:50:53
  Mert

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Okulumuzda en son yapılan fidan dikme etkinliğine ben başkanlık ettim. Gönüllü arkadaşlarım ile okulumuz başta olmak üzere okulumuzun bulunduğu mahallede fidan dikerek çevremizi yeşillendirmek adına büyük bir etkinlik gerçekleştirdik. Böyle çevreye fayda sağlayacak etkinlikler sayesinde ülkemiz daha güzel ve daha temiz bir yer olacaktır.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.