auto
16 Nisan 2019, 3:00
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

4. Sınıf Sosyal Bilgiler 157-158-159-160-161-162 Cevapları TUNA Yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 157-158-159-160-161-162 Cevapları Tuna yayınları  Sorumluluk Üstleniyorum

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 157 Cevapları Tuna yayınları

SORUMLULUK ÜSTLENİYORUM.

Soru: Sorumluluk sahibi bireylerin günlük hayattaki davranışlarına hangi örnekleri verebilirsiniz?

Cevap : Sorumluluk sahibi insanlar güvenilir, işlerinde başarılı bireylerdir. Bu bireyler işlerini sağlam yapan, eksik ve kaçamak yapmayan, karşısında ki insana güler yüzlü ve saygılı davranan kişilerdir. Sorumluluk sahibi insanlar yalan söylemez, işlerini düzgün ve zamanında yaparlar. Verilen görev ve istekleri en iyi şekilde yerine getirebilmek için uğraşırlar. Bizlerinde sorumluluk sahibi bireyler olmamız gerekmektedir.

Soru: Evinizde hangi sorumlulukları üstleniyorsunuz?

Cevap : Ben evde bir çok sorumluğumu yerine getiriyorum. Örnek vermek gerekirse sabahlar okula geç kalmamak için erkenden kalkar, yatağımı toplarım. Daha sonra üzerimi değişir kahvaltımı yapar annemle vedalaşır ve okula giderim. Okulda öğretmenime ve arkadaşlarıma saygılı olmayı asla unutmam. Akşam eve geldiğim zaman öğretmenimin verdiği ödevleri en güzel şekilde yapar, ertesi gün götüreceğim kitapları hazır eder ve erkenden uyurum.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları Tuna yayınları

Soru: İnsanların sorumluluklarını yerine getirmediklerinde karşılaştıkları durumlara hangi örnekleri verebilirsiniz?

Cevap : İnsanlar sorumluluklarını her zaman en iyi şekilde ve zamanında yerine getirmelidir. Sorumluluğumuzu zamanında yerine getirmezsek bir çok sorun ile karşı karşıya kalabiliriz. Örnek vermek gerekirse gece erkenden uyumaz isek sabah okula geç kalabilir ve yoklamada yok yazıla biliriz. Bu durum dışında ödevlerimizi zamanında yapmazsak, öğretmenimizin gözünden de düşe biliriz.Sorumluluklarımızı yerine getirmek bu yüzden çok önemlidir.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 159 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Mutlu, yukarıda belirttiği sorumluluklarını yerine getirmez ise bunun sonuçları neler olabilir?

Cevap : Mutlu metinde bahsettiği sorumluluğunu yerine getirmezse hayvan rahatsız olabilir veya daha kötü ölebilir. Hayvanlara bakmak sahiplerinin en büyük sorumluluğudur. Hayvanlar bizim gibi konuşamadıkları için dertlerini ve sorunlarını anlayamayız. Bu yüzden onlara karşı olan sorumluluklarımızı zamanında yerine getirmeliyiz.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 160 Cevapları Tuna yayınları

 

Soru: Okulunuzda hangi sorumlulukları üstleniyorsunuz? Bu sorumlulukları yerine  için neler yapıyorsunuz?

Cevap : Benim okulda bir çok sorumluluğum var. Örnek vermek gerekirse teneffüslerde arkadaşlarımla etrafıma ve arkadaşlarıma zarar vermeden vakit geçirmek, teneffüs bittiği zaman sınıfa zamanında girmek, ders esnasında arkadaşlarımın dinlemesine engel olacak hareketlerden kaçınma, ödevlerimi zamanında yapmak ve sınav zamanında sınav süresini aşmadan öğretmenime sınav kağıdını teslim etmek gibi zorunlu olduğum sorumluluklarım vardır.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler  Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları Tuna yayınları

Soru: Oktay’ı görseydiniz ona neler söylemek isterdiniz?

Cevap : Oktay’a bunca ders ve sınav arasında nasıl hem ders ve masa tenisi antrenmanına vakit ayırabildiğini ve plan çizelgesini göstermesini ister ve sorardım.

 

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler 152-153-154-155-156 Cevapları TUNA Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 09 Haziran 2019 | 18:53:58
  ali

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Eğer herkes sorumluluklarını eksiksiz yerine getirirse hayat daha güzel olabilir. Eğer babam işe gitmezse annem bize yemek yapmazsa evde hiç bir şey yolunda gitmez. Ama herkes sorumnluluklarının bilincinde olursa, işlerini yaparsa her şey yolunda olur. Bu yüzden sorumluluklarımızı yerine getirmek çok önemlidir. Bunu küçük yaştan itibaren kavramalı ve alışkanlık haline getirmeliyiz.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.