auto
10 Ocak 2021, 1:31
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 93 Cevapları MEB Yayınları

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 93 Cevapları MEB Yayınlar 2. Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Salih (a.s.)

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 93 Cevapları MEB Yayınları

Aşağıda boş bırakılan yerlere yardımseverliğin bireysel ve toplumsal faydalarını yazınız.

Yardımseverliğin Bireysel Faydaları:

Cevap :

– İnsanı manevi yönden karakterini güçlendirir.
– insanlar arası sosyal etkileşimi güçlendirir.
– İnsanların ön yargısını kırar.

Yardımseverliğin Toplumsal Faydaları: 

Cevap:

– Toplumda yardımlaşma ve dayanışma duygusunu geliştirir.
– İnsanların bir biri ile iletişimini güçlendirir.
– Ön yargıları ortadan kaldırır.

“Salih bir kul” ifadesi size neleri çağrıştırıyor?

Cevap : Salih demek bence bir insanın yaptığı iyi ve güzel davranışların tümüne verilen isimdir. Salih amel kelimesi de buradan gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 92 Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 02 Eylül 2019 | 21:46:28
  onur

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Yardımseverlik, toplumlarda sevgiyi saygıyı artırır. İletişimi kuvvetlendirir. Yardımsever olursak bizim zor zamanımızda da başka insanlar bize yardım eder.

   
  Bağlantı
 • 08 Ocak 2021 | 12:15:54
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Salih bir kul dinimizde önem verilen davranışlar içerisinde barındıran bir kulun yapması gereken hal ve hareketlerin genel olarak ifadesi olarak örnek verilebilir Salih bir kolu olarak alt Yüce Allah Celle Celalühü rızasını kazanmanın xwe onun çizdiği yolda ilerlememiz açısından çok büyük bir önem vermek ty3 de bu neden de Salih bir kul olarak iyilik yapmalı güzel ahlaklı olmalı ibadetlerimizi yerine getirmeli ve Allah’ın hoşnut olacağı sözler ve işler içerisinde olmamız büyük bir önem taşımaktadır bunun sonucunda Salih bir birey olan bir kişi cennetin kapılarından geçeceğinden şüpheniz olmaması gerekir cennette de bu Salih kişilere Büyük mükafatlar verilecektir ve huzurlu bir sonsuz hayat yaşayacağını söyleyebiliriz

   
  Bağlantı
 • 09 Ocak 2021 | 03:09:31
  Nihal

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Yaşadığımız toplumda yardımlaşmak cok önemlidir. Insanlar birbirleri ile yardımlaşarak saygı ve sevgi oluştururlar. Dinimizde ihtiyaç sahiplerine yardim etmemiz gerektiği söylenmektedir. Yardımsever bir birey her zaman karşısındaki insanla empati kurarak ona yardımcı olur. Yardımsever bir toplum birbirlerine karşı on yargılarını önlemiş olurlar. Bundan dolayı toplumda barış ve güven ortamı sağlanmış olur. Çevremizde mutluluk, saygı, sevgi, huzur ile yaşamak istiyorsak insanlara karşı on yargılı davranmamalı ve saygı çerçevesinde kitaplarıda bulunmalıyız.

   
  Bağlantı
 • 10 Ocak 2021 | 01:31:29
  Ipek

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Yardimsever bir insan olmak toplumda her daim ihtiyaç sahibi olan kişileri gözetlemek demektir. Bu gibi insanlar toplumda barış ve güven ortamı oluşturmak isteyen insanlardır. Yardimsever olan insanlar hem kendilerini hem de yardim ettiği inşai mutlu eder. Bu hiç-bir davranışları sergileyerek hem saygı ve sevgiyi nasil bir sey oldugunu anlatmış da olur. Ihtiyaç sahibi olan pek çok insan bulunmaktadır. Bunlari her daim gözetmeli ve yardımcı olmamız gerekmektedir.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.