11 Ocak 2021, 21:38
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1261
Mesajlar
0

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78-79-80 Cevapları MEB Yayınları

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78-79-80 Cevapları MEB Yayınları 1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Çevre

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78 Cevapları MEB Yayınları

Mekke şehri ve Kâbe ile ilgili neler biliyorsunuz?

Cevap : Mekke şehri peygamber efendimizin doğup büyüdüğü bir şehirdir. Günümüzde Arap yarım adasında Suudi Arabistan topraklarında bulunmaktadır. Mekke şehri Peygamberimizin peygamberliğinden önce puta tapılan ve cahiliye dönemi adı verilen topraklarda yer alır. Aynı zamanda Müslümanların kıblesi Kabe’de Mekke şehrinde bulunmaktadır.

 • 02 Eylül 2019 | 21:50:19
  okan

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Mekke Kabe’ye ev sahipliği yapmaktadır. Her sene binlere kişi ibadetini gerçekleştirmek için Mekke’ye gitmekte ve kabe etrafında dönmektedirler.

   
  Bağlantı
 • 08 Ocak 2021 | 12:24:07
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Peygamberimiz Sen olan Hazreti İbrahim Aleyhisselam Mekke’de Kabe’yi İnşa ederek Allah’ın evini burada insanların huzuruna sunmuştur Mekkeli müşrikler s Kabe’yi putlar ve birçok çeşitli oymacılar ile beraber Tanrı sandıkları putlarla doldurmuş buranın sürekli olarak insanların yapması için Allah dışında bütün varlıklar örneklendirilmiş ve bunun sonucunda kahvenin var olan amacı dışına çıkılmıştır Peygamber Efendimizin ini yani İslam’ı ilan etmesi ile beraber peygamberlik döneminde sürekli olarak mı Şükran ile mücadele etmiş ve Mekke’nin fethinden sonra burada yer alan elle yapılmış Taş putları temizlemiş ve günümüze kadar var olan Allah’ın evi insanların yani Müslümanların hizmetine sunulmuştur

   
  Bağlantı
 • 11 Ocak 2021 | 21:38:38
  İrem

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Peygamber efendimizin doğduğu yerdir Mekke şehri. Cahiliyyet döneminde peygamber olan Hz. Muhammed puta tapan insanlara doğru yolu göstermeye çalışmıştır. Helvadan topraktan tastan putlara tapan insanlara doğru yolu göstermeye amaçlamıştır. İbadet ettiğiniz yer Kâbe de Mekke dedir. Bundan dolayı Mekke şehri bizim icin cok onemlidir

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.