12 Aralık 2019, 20:37
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 56-57 Cevapları EVREN Yayıncılık

2019 – 2020 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Üniteyi Değerlendirelim 2. ÜNİTE: EVİMİZDE HAYAT  Evimin Yerini Krokiyle Gösteriyorum

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevapları Evren Yayınları

İlk defa gideceğiniz bir arkadaşınızın evini nasıl bulabilirsiniz? Anlatınız.

Cevap: Arkadaşımın evine gitmeden önce ev adresini not almam gerekir. Adresi bulmak için de bir büyüğümden yardım alabilirim.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları Evren Yayınları

Evinizin bulunduğu yerin krokisini, bir kâğıda çizerek sıra arkadaşınıza veriniz. ((Bu etkinliği öğrencinin kendisi yapması gerekmektedir.))

Konuyu Pekiştirelim

Evinize ilk kez gelecek bir arkadaşınıza evinizin adresini mi yazıp verirsiniz, yoksa evinizin bulunduğu yerin krokisini mi çizip verirsiniz? Neden?

Cevap: Hem ev adresimi yazıp veririm hem de krokisini çizip veririm.Çünkü oturduğumuz sokağı adrese göre bulabilir, oturduğumuz evi de krokiye bakıp görebilir.

 

 


Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 53-54-55 Cevapları EVREN Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 12 Aralık 2019 | 20:37:41
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Artık telefonlardan uygulamalarla birbirimize harita konumu gönderiyoruz.Rahatlıkla evin kapısına kadar ulaşabiliyoruz.Daha küçükken böyle bi şansımız olmadığından annemlerle babamlarla giderdim 😀

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.