auto
13 Mayıs 2019, 8:02
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 20-21-22-23 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 20-21-22-23 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları Arkadaşlarımı Seviyorum Cevapları

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Metinleri okuyunuz. Rahmi, arkadaşlarının hangi özelliklerinden bahsediyor? Açıklayınız.

Cevap : Aşağıda ki görselde arkadaşlarımızdan birisi Futbola merak salmıştır. Bir diğeri ise yardım sever ve cana yakın birisidir. İnsanlara yardım etmeyi sever, çevresini korur.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

Siz, arkadaşlarınızın hangi özelliklere sahip olmasını istersiniz? Açıklayınız.

Cevap : Ben arkadaşlarımın her zaman dürüst ve güvenilir olmalarını isterim. Bunun sebebi güvenin hayatımda ki önemidir. Bana yalan söyleyen, arkamdan konuşan insanlar ile dostluk etmek istemem.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

Sizce iyi bir arkadaşta olması gereken olumlu özellikler nelerdir? Yazınız.

Cevap : Bence iyi bir arkadaşta, güvenilir, dürüst, yalan söylemeyen, bizi koruyan, bizlerin iyi ve kötü zamanlarında yanında olan, iyi kalpli, kötü alışkanlıkları olmayan özellikler olması önemlidir.

Aşağıda verilen kelimeler, soldan sağa ve yukarıdan aşağıya olacak şekilde bulmacada gizlenmiştir. Bu kelimeleri bulmacada bularak üzerlerini boyayınız. Kalan harfleri şifre bölümüne sırasıyla yazınız. Şifreyi bulunuz.

Cevap : DOSTLUK


 

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 17-18-19 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 03 Eylül 2019 | 18:07:00
  meral

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözünde anlatılan arkadaşın neyse sende osun.Yani iyi ve başarılı arkadaşların olursa sen de başarılı olursun birbirinizi örnek alırsınız.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.