3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 169-170-171-172 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

Bu konu admin tarafından 2 sene önce açıldı, 11 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
2 sene önce

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 169-170-171-172 Sayfa  Cevapları Evrensel İletişim Yayınları  Milli Birlik ve Beraberlik

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 168 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

Milli birlik ve beraberliğimizi çok güçlü hissetiğimiz günler hangileridir? Söyleyiniz.
Cevap: Milli birlik ve beraberliğimizi kurtuluş savaşında ve 15 Temmuz’da çok iyi hissettik. Varımızı yoğumuzu vererek bu vatanı koruduk ve birlik beraberlik içerisinde düşmanı püskürttük.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 171 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

Millî birlik ve beraberlik bizlere neler kazandırır? Söyleyiniz.
Cevap: Milli birlik ve beraberlik yeri geldiğinde dostluk, yeri geldiğinde zaferi kazandırır. Misal savaş durumunda halk birbirine kenetlenerek iç çatışmalarını bırakır ve düşmanla savaşır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 172 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

ÇALIŞMA YAPALIM

• Millî birlik ve beraberliğimizin bizlere neler kazandırdığını araştırınız. Araştırma sonuçlarını aşağıdaki boş alana yazınız. Öğrendiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Milli birlik ve beraberlik Kurtuluş Savaşında düşmanı yenip bağımsız bir devlet olmamızı sağlamıştır. İnsanlar o zamanlarda elindeki son lokmasını askere göndererek vatanın sağ olması için çalışmışlardır. Kadın, yaşlı, çocuk demeden herkes bir işin ucundan tutarak Kurtuluş Savaşında bir çok düşmanla savaşmıştır. 

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 164-165-166-167-168 Cevapları Evrensel İletişim Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

yağmur
15 Temmuzda olanları haberlerden izlesem de pek anlamamıştım. Ama zaman geçtikçe her şeyi daha iyi anladım. Milli beraberliğimizi bu günde bir kez daha kanıtladık. Bayrak ve vatan aşkımızı bütün dünyaya bir kez daha gösterdik.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin