auto
22 Mayıs 2019, 14:30
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 120-121-122-123 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 120-121-122-123 Cevapları MEB Yayınlar Cumhuriyet ile Birlikte

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları MEB Yayınları

Sınıf başkanınızı nasıl seçtiğinizi anlatınız.

Cevap : Önce öğretmenimiz adayları tahtaya kaldırır ve adayların konuşma yapmasını ister. Adaylar daha sonra sınıftan çıkar ve sınıfta ki diğer arkadaşlar küçük kağıtlara adayların isimlerini yazar. Yazma işlemi bittikten sonra adaylar sınıfa girer ve gözlerinin önünde sonuçlar açıklanır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 121 Cevapları MEB Yayınları

– Devletimizin adı eskiden Osmanlı Devleti idi Zeynep. Devleti padişahlar yönetirdi. Padişahlık babadan oğula geçerdi. Devlet yönetiminde kararları padişah alırdı. Halkın çok fazla söz hakkı yoktu.
– Dedeciğim, yardımın için teşekkür ederim. Ödevimi hazırlayıp arkadaşlarımla paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Zeynep, ödevini tamamlamak için yeniden masasının başındaydı.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları MEB Yayınları

Yönetim şekli olan cumhuriyet ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

Cevap : Cumhuriyet sistemi en modern yönetim biçimidir. Cumhuriyet sistemi halkın egemenliğini elinde bulundurduğu, halkın kendi kendini yönettiği en iyi yönetim biçimidir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 123 Cevapları MEB Yayınları

Etkinlik: Cumhuriyetin ilanı ile birlikte kazanılan seyahat etme özgürlüğünün olmaması durumunda ne gibi zorluklar yaşardınız? Aşağıya yazınız.

Cevap : Böyle bir durumda yeni yerleri göremez ve bilemezdik. Yaşadığımız yerden başka bir yere gidemezdik. Hayat çok sıkıcı ve çok sade olurdu.

Etkinlik: Aşağıdaki balık kılçığına cumhuriyetin ilanından sonra kazanılan hak ve özgürlüklerden bildiklerinizi yazınız.

Cevap :

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 118-119 Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 03 Eylül 2019 | 18:05:55
  Mahmut Akar

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Biz sınıf başkanımızı seçerken gerçek bir seçim gibi oy kullandık öğretmenimiz de sayımları yaptı bunun sonucunda ömer başkan seçildi.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.