13 Eylül 2019, 3:15
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1261
Mesajlar
0

3. Sınıf Fen Bilimleri Sayfa 41-42-43 Cevapları TUNA Yayıncılık

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları TUNA Yayıncılık Kulaklarımızla İşitiriz

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 41  Cevapları TUNA Yayıncılık

“Müzisyenler çaldıkları müzik aletleriyle insanları mutlu eden sesler üretirler. Bu sesleri kulaklarımız sayesinde işitiriz. Kulaklarımız yalnızca müziği değil, çevremizdeki bütün varlıkların seslerini işitmemizi sağlar. Çünkü kulak işitme duyusu organımızdır. İşitme duyumuz bizi çeşitli durumlardan haberdar eder ve uyarır. Örneğin bir iş makinesinin gürültüsüyle bir arabanın korna sesini ayırt edebiliriz. Kurduğumuz bir çalar saatin zil sesi bize uyanmamız gerektiğini hatırlatır.”


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık

” İki kulağımız vardır ve her iki kulak birlikte çalışır. Sağ taraftan gelen sesleri sağ kulağımızla, sol taraftan gelen sesleri sol kulağımızla daha önce işitiriz. Böylece seslerin hangi yönden geldiğini fark ederiz. Örneğin birkaç sokak ötedeki ambulansın siren sesini işitebilir ve ambulansın hangi tarafta olduğunu tahmin edebiliriz. Çevremizdeki insanların söylediklerini duymamız, onlarla iletişim kurmamızı kolaylaştırır. Kulak ayrıca dengemizi sağlamada görevli bir organımızdır. ”

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 43 Cevapları TUNA Yayıncılık

Kulak sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap : Kulak sağlığımızı korumak için kulaklarımıza yabancı cisim sokmamalıyız. Kulağımızı kulak temizleyici çubuklar ile temizlememeliyiz.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2020 - 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 11 Aralık 2019 | 14:04:48
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Bende ileride işitme duyusu olmayan kişilerle iletişim kurabilmek için işaret dilini öğrenmek istiyorum.Karşımızdaki insanları daha iyi anlayabiliriz.Onların eksiklerini böyle tamamlayabiliriz.Bizde onlar için bişeyler yapmış oluruz

   
  Bağlantı
 • 26 Aralık 2020 | 21:26:15
  Merve

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Kulaklarımız bizim etrafta ola sesleri duymamıza yarayan bir organımızdır. Kulak sağlığımıza dikkat etmemiz için yapmamız gereken temel durumlar bulunmaktadır. Bunlar; Kulağımızı sudan korumamız gerekir, kulağımızın nemini saç kurutma makinesi ile almamız gerekir, kulağımızda ağrı olduğu zaman doktora gitmemiz gerekir.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.