3. Sınıf Fen Bilimleri Sayfa 41-42-43 Cevapları TUNA Yayıncılık

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 388 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları TUNA Yayıncılık Kulaklarımızla İşitiriz

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 41  Cevapları TUNA Yayıncılık

“Müzisyenler çaldıkları müzik aletleriyle insanları mutlu eden sesler üretirler. Bu sesleri kulaklarımız sayesinde işitiriz. Kulaklarımız yalnızca müziği değil, çevremizdeki bütün varlıkların seslerini işitmemizi sağlar. Çünkü kulak işitme duyusu organımızdır. İşitme duyumuz bizi çeşitli durumlardan haberdar eder ve uyarır. Örneğin bir iş makinesinin gürültüsüyle bir arabanın korna sesini ayırt edebiliriz. Kurduğumuz bir çalar saatin zil sesi bize uyanmamız gerektiğini hatırlatır.”


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık

” İki kulağımız vardır ve her iki kulak birlikte çalışır. Sağ taraftan gelen sesleri sağ kulağımızla, sol taraftan gelen sesleri sol kulağımızla daha önce işitiriz. Böylece seslerin hangi yönden geldiğini fark ederiz. Örneğin birkaç sokak ötedeki ambulansın siren sesini işitebilir ve ambulansın hangi tarafta olduğunu tahmin edebiliriz. Çevremizdeki insanların söylediklerini duymamız, onlarla iletişim kurmamızı kolaylaştırır. Kulak ayrıca dengemizi sağlamada görevli bir organımızdır. ”

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 43 Cevapları TUNA Yayıncılık

Kulak sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap : Kulak sağlığımızı korumak için kulaklarımıza yabancı cisim sokmamalıyız. Kulağımızı kulak temizleyici çubuklar ile temizlememeliyiz.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2020 - 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Bende ileride işitme duyusu olmayan kişilerle iletişim kurabilmek için işaret dilini öğrenmek istiyorum.Karşımızdaki insanları daha iyi anlayabiliriz.Onların eksiklerini böyle tamamlayabiliriz.Bizde onlar için bişeyler yapmış oluruz
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin