11 Eylül 2019, 2:44
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1261
Mesajlar
0

3. Sınıf Fen Bilimleri Sayfa 39-40 Cevapları TUNA Yayıncılık

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları TUNA Yayıncılık Gözlerimizle Görürüz

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 40  Cevapları TUNA Yayıncılık

Göz sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap : Göz sağlığımızı korumak hayatımızın kalitesi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Gözlerimizin sağlığı için bir çok farklı yol vardır. Çıplak göz ile asla güneşe direk bakmamalıyız. Gözlerimizi tozlu ve mikroplu ortamlardan uzak tutmalıyız.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2020 - 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 10 Aralık 2019 | 20:34:24
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Ben çok fazla bilgisayar başında zaman geçiriyorum bu yüzden gözlerim biraz bozuldu bilgisayar gözlere çok zarar veriyor.bilgisayarın yaydığı zararlı ışınlardan zarar görmemek için gözlükler satılıyor ama almadım

   
  Bağlantı
 • 10 Aralık 2019 | 23:04:55
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Göz sağlığımızı korumak için bol bol göze iyi gelen e vitamini sanırım ondan almak gerekir uzun süre bilgisyara bakmamak gerekir.Onun dışında zaten bozulacaksa göz yine bozulur ama biz yinede dikkat edelim

   
  Bağlantı
 • 26 Aralık 2020 | 21:23:52
  Ayşe

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Gözlerimiz beş duyu organımızdan birini oluşturmaktadır. Görmek çevremizde olan her şeyi fark etmemizi sağlayan bir duyumuzdur. Eksik olması birçok konuda zorlanmamıza sebep olabilir. Bundan dolayı göz sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Buna dikkat etmek içinde şunları uygulamamız gerekir. Göz doktoruna düzenli olarak gitmemiz gerekir, Doğru gözlük kullanmamız gerekir, televizyon, bilgisayar gibi teknolojik aletlere çok bakmamamız gerekir, Bilgisayar kullanırken yarım saate bir ara vermemiz gerekir.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.