23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında neler hissediyorsunuz?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 27 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında neler hissediyorsunuz? Kısaca bilgi veriniz

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayramdır. 23 Nisan 1920 yılında Ülkemizin başkenti Ankara’da Türkiye Büyük Millet meclisi açılmış ve bu gün tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

Günümüzde her 23 Nisan’da ülkemizin her bölgesinde büyük bir coşku ile kutlanır. Sokaklarda, kültür saraylarında, okullarda, kapalı spor salonlarında ve şehir meydanlarında düzenlenen çocukların sergilediği oyun ve gösteriler ile kutlanır. Bu kutlamalarda her zaman göğsüm kabarıyor ve çok mutlu ediyorum. Dünyada tek olan çocuk bayramının bize ait olması çok gurur verici. 23 Nisan günü tüm dünya çocukları ülkemizde toplanarak çeşitli gösteriler yapar ve büyük bir sevinç içinde burada vakit geçirirler. Bize bu bayramı armağan eden Atatürk çocuklara ne kadar değer verdiğini bir kez daha göstermiştir.

Bir önceki yazımız olan İzcilik çocuk ve gençlere neler kazandırır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bayram
Ülkenin büyük bir dönüşümünün sonucunda en önemli günlerden birisini mustafa kemal atatürk çocuklara armağan etmiştir.Bu özel günde neler olduğunu hiç unutmamamız için
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin