auto
15 Ocak 2021, 18:57
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 175-176 Cevapları Beşgen Yayıncılık

2019 – 2020 | 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Beşgen Yayıncılık 5. ÜNİTE: Farklı Kültürlerz

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 175 Cevapları Beşgen Yayınları

Yakın çevrenizde yaşayan farklı ülkelerden Türkiye’ye gelip yerleşmiş kişiler var mı? Bu kişilerin niçin ülkelerini terk edip Türkiye’ye yerleştiklerini biliyor musunuz?

Cevap: Tanıdığım Türkiye de değil de Almanya ya göç etmiştir. O zamanlar Türkiye de iş sıkıntısı olduğu için çalışma amacıyla Almanya’ya göç etmişlerdir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 176 Cevapları Beşgen Yayınları

Farklı kültürlerdeki insanların yaşam şekillerindeki, alışkanlıklarındaki farklılıklar neler olabilir? İnternette araştırıp aşağıya yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: İlk olarak her birey kendine ait düşüncesi, tavrı ve davranışları vardır. Bu yüzden belli bir toplumda farklılıkların olması çok normaldir. Kültür insan yaşamını yaşadığı çevreye göre yıllardır değiştirilmeden günümüze gelen ve kişilerin davranışlarının şekillenmesinde büyük bir rol oynayan unsurdur. Kişiler yaşadığı çevreye göre giyinir, konuşur ve tavırlarını belirler. Bu yüzden yaşadığı yere göre insanlar farklılık gösterir.

Bir önceki yazımız olan 2. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 172-173-174 Cevapları Beşgen Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 15 Ocak 2021 | 18:57:00
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  İnsanların birbirinden farklı olması yaşadıkları yere ve kültürüne bağlıdır. İnsanların farklı olmaları aslında çok güzeldir çünkü dünyamız farklılıklarla daha güzel bir yere dönüşür. Mesela bizim yediğimiz yemeklerle farklı bir ülkede yedikleri yemekler birbirinden farklıdır ve böylelikle daha fazla yemek çeşidi olur aynsı giydiğimiz kıyafetler veya konuşduğumuz dil içinde geçerlidir.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.