15 Temmuz’da milletimiz nasıl bir tehlike atlatmıştır? Milletimiz bu tehlikenin üstesinden nasıl gelmiştir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 41 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

15 Temmuz’da milletimiz nasıl bir tehlike atlatmıştır? Milletimiz bu tehlikenin üstesinden nasıl gelmiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

15 temmuz darbesi ülkemiz için bir dönüm noktasıydı. Geçmişte yaşanılan 12 eylül 1980 darbesini Türk halkına tekrar yaşatmak istediler. Türk halkı tarihte yazıldığı gibi Milli mücadele zamanında ulusun da asker olduğu gibi 15 temmuzda da yine ulus bir asker olup düşmanı püskürttü.

Darbe haberini duyar duymaz ve Cumhur başkanımızın söylemi üzerine sokaklara dökülen Türk halkı tanklara kafa tutarak darbe girişimini önlemeye çalıştılar. Belki silahları yoktu ama kalplerindeki iman gücü ve vatan sevgisiyle düşmana kafa tutarak bayrağımızı göklerden indirmedik ve indirmeyeceğiz. Bu hareketle dış ülkelerde bir kez daha Türklerin korkusuz ve cesur olduğunu, Vatanına ve milletine olan saygı , sevgisini ve bağlılığını görmüş oldular. Türk milletini yıkamadılar ve yıkamayacaklar.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Ülke hain bir planın içine sürüklenmiştir.Ama yüce Türk Milleti bu saldırıda silahların ve tankların karşısına geçerek ülkenin değerlerini demokrasiyi hainlere karşı korumuştur.Ülkemiz her zaman olduğu gibi milletiyle var olmuştur
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin