auto
28 Nisan 2019, 22:01
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ile ilgili kısa bir yazı

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ile ilgili yazı örneği

15 Temmuz z

Tarihler 15 Temmuz 2016 yılını gösteriyordu. Sıradan güneşli bir İstanbul gününde her şey olması gerektiği gibiydi. Saatler ilerledi ve gece yarısına yaklaştı. Askerler komutanlarından gelen emir ile silahlanıp İstanbul sokaklarına indiler. Zırhlı araçlar, tanklar, Savaş Uçakları ve Helikopterler. Bunun bir darbe girişimi olduğunu bilmeyen yüzlerce asker vardı. Onlar kadar da onlara emir verenler. Askerler Köprü giriş çıkışlarına barikatlar kurmaya başladı. İstanbul halkı ne olduğuna anlam veremiyordu. Haberlerde kesin bir bilgi verilmiyor askerlerde halka hiç bir şey söylemiyordu.

Saatler ilerledikçe bunun alçak bir darbe girişimi olduğu anlaşıldı. Ülkemizin yöneticileri kanallara bağlanarak halkın bu kalkışmaya karşı koymaları için destek istediler. Halk vatanını ve bayrağını canından çok sevdiği için sokaklara akın akın döküldüler. Tankların önüne yatanlar, Boğaz köprüsünde mermilerin önüne atlayanlar hepsi bayrakları ve demokrasisi içindi. İnsanlara alçakça ateş etme emri veren komutanlar, halka Savaş uçakları ve helikopterlerden ateş yağdıran pilotlar… Bunların insan olduğuna, asker olduğuna kimse bir tane bile kanıt gösteremezdi. 15 Temmuzda can verenler gazi olanlar canları gider, sakat kalırız diye asla korkmadılar. Korktukları tek şey vatanlarının bayraklarının zarar görmesiydi. Yaşlı,genç, kadın, erkek vatanını seven her Türk insanı sokaklara bayraklar ile çıktı ve askerlere direndi.

Darbenin başarısız olduğu anlaşılınca darbeci komutanlar teker teker teslim oldu. Halk ele geçirilen her yeri silahsız bir şekilde bileğinin gücü, vatana olan aşkı ve imanı ile geri aldı. Türk Halkı tüm dünyaya bir kahramanlık ve cesaret dersi verdi. Ülkemizde bir karış toprakta bile gözü olan kimselere verilen bu ders ve mesaj çok anlamlıydı. Türk milletinin vatanı ve bayrağı için canını korkmadan ortaya attıklarına şahit olmuşlardı çünkü. Bir kez daha anlaşıldı ki bu millete kimse diz çöktüremez ve bayrağını indirmeye de kimse cesaret edemez. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında canını bu yolda feda eden ve şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyorum.

Bir önceki yazımız olan Muhammed isminin anlamı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 02 Eylül 2019 | 19:54:30
  Savaşçı

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  15 temmuz günü şehit olan insanları bu vatan hiç unutmayacak hainlerin karşısında duruldu hepbirlikte darbeci hainlere karşı gelindi

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.