15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Mektup

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 25 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Kısa Mektup Örneği

15 temmuz şehitleri

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Kısa Mektup Örneği

Bu milletin vatan ve bayrak aşkını bizim ve sizlerin dedeleri Çanakkale’de, Sakarya’da ve yurdun her tarafında düşmanlara karşı cesurca karşı çıkarak göstermişti. Sizler 15 temmuzda dedelerimize layık bir nesil olduğumuzu kanıtladınız. Ülkemize, bayrağımıza ve demokrasimize yapılan bu hain saldırıya canınızı düşünmeden sadece iman ve vatan aşkı ile öne atarak verdiniz. Şuan sokakta insanlar rahatça yürüyebiliyorsa, çocuklar parklarda oynayabiliyorsa bunlar sizin sayenizde. Sizlere tüm Türk halkı adına teşekkür ediyorum.


15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Uzun Mektup Örneği

Bayrağını ve Milletini canından daha çok seven kahraman şehitlerimiz sizlere Allah’tan rahmet ve Tüm Türk vatandaşları adına şükranlarımızı sunuyorum. Sizler ve o gece darbeye karşı koyan bütün kahraman halkımız demokrasimize ve bayrağımıza yapılan bu saldırıyı engellemeseydiniz şuan çok farklı durumlarda olabilirdik. Bayrağımızın gökte dalgalanması ve çocukların yüzünün gülmesi şuan rahat bir hayat sürmemiz sizin sayenizde. Sizler bizim ve milletimiz için canını hiçe sayan kahramanlarsınız . Tarih kitaplarında isimleriniz geçerken gelecek yeni nesiller sizlerin isimleri ile büyüyecekler. İnsanların duasında, ve akıllarında hep olacaksınız. Sizler bu milletin yetiştirdiği en cesur insanlar arasındasınız. Bayrağımıza ve demokrasimize yapılacak saldırılara karşı gösterdiğimiz bu direniş, ülkemizin topraklarında ve huzurunda gözü olan kimselere bir ders niteliğindedir. Sizler bu güne anlam katan kahramanlarsınız. 15 temmuz gecesi sokaklarda darbeci askerlere karşı göğüs göğüse çarpışan ve onlara engel olan sizler bizlerin geleceğine zemin hazırladınız. Bu milletin her ferdi size sonsuza kadar minnettar kalacaktır. Sizler ve isimsiz yüzlerce kahraman sayesinde bu bayrak sonsuza kadar dalgalanacaktır. Bu vatan uğruna canını feda eden herkese Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Bir önceki yazımız olan Yapılan Coğrafi Keşifler Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Pelin
Bu ülke böyle girişimleri her zaman püskürtmüştür.Vatan hainlerini herzaman farketmiş ve derslerini vermiştir.Yaşa Türkiye
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin